Kurulduğumuz günden bu yana yazılım faaliyetlerimizi müşterilerimizin ve pazarın ihtiyaçlarını gözeterek ele aldık. Bu bağlamda gerek pazarın ve müşterimizin değişen ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmek gerekse sürdürülebilir hizmet sağlamak için araştırma geliştirme faaliyetlerini öncelikli olarak ele aldık. 

Yazılım sektöründe faaliyet gösteren ekibimiz özellikle açık kaynak kodlama ve Linux temelli sistemlerde uzmanlık kazanmıştır. Tüm yazılımlarında açık kaynak yapılara ve yenilikçi teknolojilere dayalı çözümler üreten ekibimiz bu felsefeyi ülke çapında yaygınlaştırmak için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bilgi birikimi ile ayrıcalıklı fikirleri hızla yazılıma dönüştürebilen ekibimiz kararlı çalışan uygulamalar ile müşteri başarısını sağlamaktadır.

Teknoparkta yürüttüğümüz arge çalışmalarının yanı sıra Tübitak 1501/1507 kapsamında desteklenen arge çalışmalarımız bulunmaktadır. Devam etmekte olan ve tamamlanmış ar-ge projelerimizi aşağıda bulabilirsiniz :

  • Personel Belgelendirme Yönetimi ve Sınav Yazılımı ( V1, V2, V3 Tamamlandı V4 devam etmekte

  • Online Sınav Yazılımı ( V1 tamamlandı ) 

  • Tübitak 1507 Destekli Soru Bankası Yönetimi Kapsamında Soruların Test ve Madde Analizlerinin Yapılmasına Yönelik Karar Destek Sistemlerinin Geliştirilmesi (Tamamlandı)

  • Tübitak 1501 Destekli Uzaktan Çevrimiçi Sınavlar Kapsamında Bilgisayarlı Görme ile Gözetmenlik Yapılmasına Yönelik Karar Destek Sistemlerinin Geliştirilmesi  (Devam etmekte)Personel Belgelendirme Yönetimi ve Sınav Yazılımı 

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yürütülen Personel Belgelendirme faaliyetleri için geliştirilen, VOC TESTER Personel Belgelendirme Merkezleri Yönetim ve Sınav Yazılımı, Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarına (YBK) tüm süreçleri için çözümler sunmaktadır.

VOC TESTER geliştirme aşamasında MYK süreci detaylı bir şekilde incelenerek çalışma başlatılmıştır. Çalışma süresince MYK ve YBK’lar ile koordinasyon sürekliliği sağlanarak projenin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi sağlanmıştır.

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları’na yazılımın kurulumu yapıldıktan sonra sistem eğitimi verilerek kullanıma hazır hale getirilir. Program kullanılmaya başlandıktan sonra gerekli teknik destek ve eğitim hizmetleri sürekli ve kesintisiz olarak devam eder.

 

Online Sınav Sistemleri

RACIH, teknik bilgiye sahip olmadan online sınav ve test yapabilmenizi sağlayan yeni nesil sınav sistemidir. Son teknolojiler ile hazırlanan ve VIDCO yazılımın kalite ve bilgi güvenliği taahhütünü verdiği RACIH bugüne pazarda yarattığı fark ile kurumsal firmalar, eğitim kurumları, kamu kurumları tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

 

Tübitak 1507 ( Madde Analizleri - Karar Destek Sistemi )

Tübitak 1507 Kobi Ar-Ge  Destek Programı çerçevesinde desteklenen bu projemizde ölçme değerlendirme faaliyetlerini kolaylaştırmayı amaçladık. Ölçme değerlendirmede karşımıza çıkan en önemli sorunlardan biri maddelerin ( soruların ) sınava giren adayların bilgi seviyelerini gerçekten doğru ölçüp ölçmediğini belirlemek adına karar destek sistemi geliştirdik. Bu sayede maddelerin kullanımdan kaldırılması gerektiği veya kullanıma devam edilmesi gerektiği ile ilgili bilgi veren bu teknoloji ile ölçme değerlendirme uzmanları çok daha az sürede çok daha iyi yorumlar yaparak sorular hakkında karar verebilmektedir. Ciddi verimlilik artışı sağlayan bu projemizi tamamladık ve VOC TESTER ürünümüzle kullanıma sunduk.

 

Tübitak 1501 ( Online Gözetmenli Sınav )

Tübitak 1501 Sanayi Ar-Ge Destek Programı çerçevesinde desteklenen bu projemizde pandemi ile birlikte ciddi önem arz eden gözetmenli uzaktan sınavlara karar destek sistemi hazırlayarak sınavların gözetmen olmadan yapay zeka ile kontrol edilmesini sağlayacak teknolojinin geliştirilmesi yönünde çalışmalarımız devam etmektedir. 2022 yılı Haziran ayında projeyi tamamlamayı öngörmekteyiz. Geliştirilen teknoloji aşama aşama Racih Ürünümüze entegre ederek kullanıma sunmaktayız ve gelen geri bildirimler halı hazırdaki ar-ge planına ekleyerek kullanılabilir ve son kullanıcının ihtiyacını gören bir ar-ge çalışmasına imza atmaya devam etmekteyiz.