Bu yıl 21. kez gerçekleştirilen, Türkiye’nin bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırması olan; İlk 500 Bilişim Şirketi araştırmasının sonuçları açıklandı. Vidco Yazılım olarak Türkiye’nin en büyük ilk 500 Bilişim Şirketi arasında yer aldığımızı belirtmekten mutluluk duyuyoruz. 

Bilişim 500 araştırması kapsamında; Bilişim Şirketleri 4 Ana kategoride (Dağıtıcı, Sistem Entegratörü ve İş Ortağı, Uluslararası Merkezli Üretici / Üreticinin Temsilcisi, Türkiye Merkezli Üreticidir) değerlendirildi. Her kategorinin Donanım, Yazılım ve Hizmet alt tabloları oluşturuldu.

Vidco Yazılım olarak,

-İlk Bilişim 500 şirketi Genel Sıralamada 470. 

-Türkiye merkezli üretici dalında 204. 

-Türkiye merkezli üretici-yazılım dalında 143. 

-Türkiye merkezli üretici-hizmet dalında 124. sırada yer aldığımızı belirtmekten mutluluk duyarız.

Bilişim 500 Araştırma Sonuçlarına Aşağıda Yer Alan Link Aracılığı İle Ulaşabilirsiniz.

https://bthaber.com/b500pdf/B500DIGITAL6.pdf

Bilişim 500 Nedir?

BThaber Gazetesi, Türk Bilişim Sektörüne hizmet vermeyi, iş dünyasının teknolojiyi daha etkin, bilinçli ve verimli kullanması için bilgilendirme araçları geliştirip sunmaktadır. Buradan yola çıkarak, Türk bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategoriler itibariyle sıralayan, pazar hakkında öngörü ve özellikleri belirleyen detaylı bir çalışmayı her yıl kamuoyuna sunmaktadır.