VOC TESTER Online Sınav Sisteminde girişler kullanımı kolay şekilde dizayn edilmiştir.

Adayların ve değerlendiricinin sınav başlangıcında giriş yapacağı program veya link, kullanıcı ve şifre bilgileri oluşturulmalıdır.

Sınav Görevlisi, kullanıcı adı ve şifresi ile VOC TESTER Yönetim Portalı’ ndan giriş yapar. Bilgisayarlı Sınav İşlemleri ekranından Sınav görevlisi kendine atanan sınavı açar.

Aday, TC Kimlik No ve Şifresi ile VOC TESTER Aday Portalı’ndan giriş gerçekleştirir. Eğer şifresini hatırlamıyorsa Şifremi Unuttum butonu ile şifresini yenilemeyi talep edebilir. Aday giriş yaptıktan sonra kayıtlı olduğu sınavı görüntüleyerek seçer. 

Uzaktan Online Sınav Yazılımları ise güvenlik parametrelerine göre ikiye ayrılmaktadır. Güvenli Online Sınav Yazılımları ve Online Sınav Yazılımları. Farklı tipteki sınavlar hakkında bilgi almak için sınav tipinin üzerine tıklayarak ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Online sınav sistemi, basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı sınavlardır.

Online Sınav Sistemi Demo talebi için tıklayınız.