Sınav Görevlisi olarak belirlenen kullanıcı, Yönetici Giriş ekranından TC Kimlik No ve Şifresi ile giriş yapacaktır. Sınava girecek adayda kendilerine ait şifre ve TC Kimlik No ile programa girerek belirlenen takvim ve saat bazında sınavı çözer. Sınavı başlat butonu ile sınavı başlatır ve tamamlanan sınavı bitir butonu ile tamamlayabilir. Emin olamadıklar ve bilemedikleri sorular boş bırak butonu ile geçebilmektedir. Sınav süreci anlık olarak kayıt edilir ve elektrik/internet kesintilerinde hiçbir veri kaybı yaşanmaz. Sınav sonuçları otomatik olarak hesaplanır, sms ile bilgilendirebilir ve portal üzerinden yayınlanır.

Uzaktan Online Sınav Yazılımları ise güvenlik parametrelerine göre ikiye ayrılmaktadır. Güvenli Online Sınav Yazılımları ve Online Sınav Yazılımları. Farklı tipteki sınavlar hakkında bilgi almak için sınav tipinin üzerine tıklayarak ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Güvenli Online Sınav Yazılımı web tabanlı olup, bilgisayarınızdaki browser üzerinden kolaylıkla kullanılabilir. 

Genel olarak; Uzaktan online sınav yazılımlarında adaylar cep telefonu bilgisayar tablet gibi farklı araçlarla sınava bağlanabilir ve sınavlarını gerçekleştirebilirler. Bu tip sınavlarda adaylar internete bağlanarak sınavlarını gerçekleştirmektedirler. Farklı yazılımlarda internet bağlantısı ihtiyacı değişmektedir. Yazılımlarda kullanılan güvenlik parametreleri sınavın güvenliği ve soruların güvenliğini kapsayarak %100 güvenli sınav yapılmasını mümkün kılmaktadır. 

Türkiye’nin önde gelen firmaları tarafından tercih edilen Vidco Yazılım müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını ilke edinmiştir. Çalıştığı firmalara sunduğu teknolojik tüm hizmetler için gereken teknik desteği kaliteli bir şekilde sunarak, çalışmalarını şeffaflık ve üst düzeyde kurumsal yönetim ilkelerine bağlı olarak sürdürmektedir.

Online Sınav Sistemi Demo talebi için tıklayınız.