Uzaktan Online Sınav Yazılımları ise güvenlik parametrelerine göre ikiye ayrılmaktadır. Güvenli Online Sınav Yazılımları ve Online Sınav Yazılımları. Farklı tipteki sınavlar hakkında bilgi almak için sınav tipinin üzerine tıklayarak ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Genel olarak; Uzaktan online sınav yazılımlarında adaylar cep telefonu bilgisayar tablet gibi farklı araçlarla sınava bağlanabilir ve sınavlarını gerçekleştirebilirler. Bu tip sınavlarda adaylar internete bağlanarak sınavlarını gerçekleştirmektedirler. Farklı yazılımlarda internet bağlantısı ihtiyacı değişmektedir. Yazılımlarda kullanılan güvenlik parametreleri sınavın güvenliği ve soruların güvenliğini kapsayarak %100 güvenli sınav yapılmasını mümkün kılmaktadır. 

Uluslararası sınav merkezleri uzaktan online sınav ile sonucu önemli mesleki sertifikasyon sınavları ehliyet sınavları gibi sınavları gerçekleştirmektedir. 

Vidco Yazılım olarak 2012 yılından itibaren yatırım yaptığımız Voc-Tester ürünümüzle size farklı ihtiyaçlarınıza uygun sınav yazılımı çözümleri sağlamaktayız. Bugüne kadar 100’den fazla firmaya 500.000’den fazla kişinin sınavının gerçekleştirilmesi sağlayan ekibimiz ve teknolojilerimizle ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. 

Online Sınav Sistemi Demo talebi için tıklayınız.