Online Sınav sisteminin temel amacı: fiziksel ortamda sınav yapılamaması veya uzaktaki adayların sınav işlemlerini kolaylaştırmak için kişinin kamera, mikrofon özelliği ve internet bağlantısı olan bir bilgisayar ile uzaktan güvenli şekilde sınav işlemlerinin gerçekleştirilmesidir.

Online Sınav Yazılımları ise güvenlik parametrelerine göre ikiye ayrılmaktadır. Güvenli Online Sınav Yazılımları ve Online Sınav Yazılımları.

 

Genel olarak; Uzaktan online sınav yazılımlarında adaylar cep telefonu bilgisayar tablet gibi farklı araçlarla sınava bağlanabilir ve sınavlarını gerçekleştirebilirler. Bu tip sınavlarda adaylar internete bağlanarak sınavlarını gerçekleştirmektedirler. Farklı yazılımlarda internet bağlantısı ihtiyacı değişmektedir. Yazılımlarda kullanılan güvenlik parametreleri sınavın güvenliği ve soruların güvenliğini kapsayarak %100 güvenli sınav yapılmasını mümkün kılmaktadır. 

Uluslararası sınav merkezleri uzaktan online sınav ile sonucu önemli mesleki sertifikasyon sınavları ehliyet sınavları gibi sınavları gerçekleştirmektedir. 

 

Türkiye’nin önde gelen firmaları tarafından tercih edilen Vidco Yazılım müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını ilke edinmiştir. Çalıştığı firmalara sunduğu teknolojik tüm hizmetler için gereken teknik desteği kaliteli bir şekilde sunarak, çalışmalarını şeffaflık ve üst düzeyde kurumsal yönetim ilkelerine bağlı olarak sürdürmektedir.

 

Online Sınav Sistemi Demo talebi için tıklayınız.